Infolinia: 22 880 90 80
13 lutego 2018 godz. 15:52

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w Olsztynie

Powiększamy sieć placówek diagnostycznych o nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego, zlokalizowaną na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Stanisława Popowskiego w Olsztynie. Pacjenci mogą w niej wykonywać badania zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie.

Placówka wyposażona jest w aparat Siemens Magnetom Essenza 1,5T, który umożliwia wykonywanie szerokiego zakresu badań rezonansu, w tym m.in. diagnostykę układu mięśniowo-szkieletowego i diagnostykę neurologiczną.

System informatyczny pracowni jest zintegrowany z systemem szpitalnym, dzięki czemu lekarz kierujący na rezonans ma szybki i łatwy dostęp do wyniku badania. Z pracowni tej przede wszystkim korzystają dzieci, dlatego w jednym z jej pomieszczeń znajduje się kącik do zabawy, a w trakcie badania mali pacjenci mogą posłuchać ulubionej bajki.  

„Chcemy rozwijać nowoczesną infrastrukturę diagnostyczną, dlatego cieszymy się, że do naszej Grupy włączamy jedną z najlepszych pracowni rezonansu magnetycznego w województwie warmińsko-mazurskim” – powiedziała Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Sprawdź więcej informacji.