Infolinia: 22 880 90 80
9 października 2018 godz. 09:53

Bezpłatna mammografia w październiku

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne realizowane w mammobusach LUX MED Diagnostyka w całej Polsce!

LUX MED Diagnostyka jest największym w Polsce realizatorem Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.  W ramach programu wykonujemy corocznie około 200 tys. badań mammograficznych, z których prawie  10 tys. jest kierowanych do diagnostyki  pogłębionej celem ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia ew. zmian nowotworowych. Udział w Programie Profilaktyki Raka Piersi realizowanym przez LUXMED gwarantuje szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, ponieważ dzięki stałemu monitoringowi kobiet kierowanych do diagnostyki pogłębionej usprawniamy kontakt pacjentek z takimi placówkami  i przyspieszamy ew. konieczne leczenie.

Badania mammograficzne w technice obrazowania cyfrowego są oferowane w 16 mobilnych pracowniach mammograficznych (mammobusach), które regularnie podróżują po całej Polsce a także w 3 placówkach stacjonarnych w Gdańsku i Warszawie. Na badanie można zgłosić się w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Badanie wykonane w naszym mammobusie w żadnym stopniu nie odbiega standardem od badania wykonanego w placówce stacjonarnej. Oba badania są równoważne. W obu przypadkach sprzęt diagnostyczny podlega regularnym kontrolom technicznym i spełnia wszystkie wymogi określone przepisami.

Najwyższą jakość zapewnia także wyspecjalizowany personel  medyczny z dużym doświadczeniem, otaczający pacjentki empatyczną opieką. Technicy elektroradiologii wykonujący badania są regularnie szkoleni w zakresie mammografii i posiadają bogate doświadczenie potrzebne do prawidłowego wykonywania kilkuset badań mammograficznych miesięcznie.

Zdjęcia oceniane są niezależnie przez dwóch specjalistów - lekarzy radiologów, a w przypadku niezgodności wyników, opisywane przez trzeciego lekarza radiologa – arbitra. Rzetelność badania gwarantuje każdorazowe porównanie ze zdjęciami z poprzednich badań. Takie porównywanie badań z poprzednimi obrazami jest ważnym elementem prawidłowo przeprowadzonej procedury badania radiologicznego. Dlatego wszystkie panie, które nie wykonywały w LUXMED poprzedniej mammografii ( więc nie mamy ich w swoich zasobach archiwalnych) proszone są o przyniesienie zdjęć do porównań

Do udziału w badaniach w ramach Programu zapraszamy ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
  • lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Zadzwoń i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz wykonać bezpłatne badania w twojej miejscowości lub sprawdź TUTAJ.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej www.mammo.pl/formularz