Poleć Drukuj

Diagnostyka obrazowa Gdańsk

W ramach LUX MED Diagnostyka funkcjonuje placówka diagnostyki obrazowej w Gdańsku. Wykonywany jest w niej szeroki zakres badań tomografii komputerowej, RTG i USG.

Poza badaniami standardowymi, takimi jak tomografia komputerowa głowy i kręgosłupa, USG jamy brzusznej czy RTG klatki piersiowej w naszym ośrodku Pacjenci mogą korzystać z badań dopplerowskich(m.in. tętnic szyjnych, kończyn górnych i dolnych), dzięki którym możliwe jest wykrycie nawet niewielkich schorzeń prowadzących do zawału serca, udaru mózgu czy zatoru płuc. W ofercie placówki diagnostyki obrazowej w Gdańsku znajdują się także m.in. następujące badania: ECHO serca, wykonywane przez specjalistę kardiologa, które umożliwia zbadanie struktur i ocenę pracy tego narządu, TRUS wykorzystywane w diagnostyce urologicznych schorzeń gruczołu krokowego, urografia metodą RTG umożliwiająca sprawdzenie pracy nerek i dróg moczowych, a także USG tarczycy i gałek ocznych, dzięki któremu można zdiagnozować schorzenia tych narządów.

W naszej placówce znajduje się 16-rzędowy tomograf komputerowy, na którym można przeprowadzać badania Angio-TK naczyń krwionośnych z podaniem kontrastu. Urządzenie to pozwala na bardzo szybkie i precyzyjne wykonanie badania. Poprzez zastosowanie wielu rzędów detektorów promieniowania RTG uzyskuje się większy jednorazowy zakres badania.

 Wejście do budynku

Informacje o placówce

Adres placówki: Gdańsk, ul. Wileńska 44 (placówka znajduje się na terenie szpitala Swissmed),

kierownik medyczny placówki: Krzysztof Dębski

badania wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–18:00,

rejestracja:

  • tel. 22 88 09080 w godz. 8:00–22:00 (pon.–pt.) oraz 8:00–20:00 (sob.–ndz.),

informacja:

  • tel. 58 74 02 360,


Lokalizacja

Lokalizacja placówki