Infolinia: 22 880 90 80
25 listopada 2016 godz. 15:01

Bezpłatna mammografia w grudniu

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne realizowane w mammobusach LUX MED Diagnostyka w całej Polsce!

Masz 40 – 49 lub 70 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Jeśli jesteś w podanym powyżej wieku i nie kwalifikujesz się na badania w ramach programu finansowanego przez NFZ zgłoś się na badanie mammograficzne organizowane przez LUX MED Diagnostyka. Staramy się pojawiać w miejscowościach, w których na co dzień nie ma możliwości przebadania się.

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania TUTAJ.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na  https://www.mammo.pl//formularz . Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Harmonogram grudniowych postojów mammobusów

Sprawdź postoje mammobusów w lutym.